Cím: 2600 Vác, Piac utca 1. Weblap: www.lyravac.hu
Tel.: 27/502-510 E-mail: lyra@lyravac.hu

regisztráció

súgó

kosár
Nyitva tartás: hétköznap: 8:00 - 18:00, szombaton: 8:00 - 13:00    Antikvárium a könyvesházban! Többezer kötet, nagy választék! Könyvet keres? Kezdje nálunk!
Főoldal | Böngészés | Akciók | Újdonságok | Részletes keresés | Antikvár könyvek | Előrendelések | Hírek | Vendégkönyv | Galéria | Elismerések | Kapcsolat
TOP 10 Könyv
1.A ZSIDÓ MESSIÁS
2.ÁPRILIS PÁRIZSBAN
3.ÍGY ÉLTEM CSÁSZÁR...
4.KLÁRA
5.ELSŐ LÉPÉSEK -...
6.SÁRGABARACKOK A...
7.KSSZ!
8.ÁTJÁRÓ
9.FÖLDMISZTÉRIUMOK
10.SEGÍTSÉG! KÖVÉR A...
TOP 10 CD
1.PAULO COELHO -...
2.TOLVALY FERENC -...
3.PAULO COELHO - A...
4.PAULO COELHO - AZ...
5.PAULO COELHO - A...
6.HÁROMSZOR HÉT...
7.BRAVO BLACK...
8.SZARKA TAMÁS -...
9.ATB - DEDICATED
10.SZEREDÁS EGYÜTTES...
TOP 10 DVD
1.SCOOBY DOO! ÉS A...
2.DJABE - FLYING -...
3.ÍNYENC FALATOK 1....
4.KARÁCSONYI SZERELE...
5.BENNY HILL 3.
6.ÍZES HAGYOMÁNYOK
7.BENNY HILL 4.
8.BENNY HILL 5.
9.BENNY HILL 9.
10.BENNY HILL 8.
Akciók
  SZÁRAZVIRÁGCSO...
  EGY VÉRFARKAS...
  A HÁROM TESTŐR...
  A VEZETÉS ÚJJÁ...
  PALEOLIT SZAKÁ...
  EGY SZELET ESK...
  NAGY JÓSKÖNYV
  ÜZE-N@TEK
  ÉPÍTÉSÜGYI HAT...
  AKCIÓS CSOMAG...

Webáruház Info - Az Év Áruháza verseny - Nekünk tényleg szükségünk van a szavazatodra!

Keresés:
 
Belépés
E-mail: Jelszó:
LYRA Könyvesház - Könyv, CD, DVD
A CSÁRDÁSKIRÁLYNŐ

Cím:

A CSÁRDÁSKIRÁLYNŐ
Szerző: GERŐ ANDRÁS
Kiadó: PANNONICA
Fogy. ár: 2500 Ft.
Kódszám:
Kategória: Könyv / Zene / zene
Leírás:

A Csárdáskirálynő története sikertörténet. Túlélt világháborút, forradalmakat, rendszerváltásokat. Változott, de nem a felismerhetetlenségig. Lényege szerint születése óta egyenlő önmagával: operett.Kibírta a dicséreteket és a lesújtó kritikát is.Elviselte a besorolásokat is. Azt is, hogy bécsinek tartsák, pedig valójában osztrák-magyarnak született, s aztán magyar lett. Azt is, hogy a polgári középosztályhoz kössék, pedig valójában szinte azonnal folklorizálódott. Senki szeretetét nem utasította vissza, de azt is tudomásul vette, hogy ne szeressék.Tartották az osztrák identitás, életérzés egyik kifejezőjének, és persze valami nagyon magyarnak is.Pedig valójában egyik se.Ha már valahogy be kellene sorolni, akkor leginkább valami olyasmi, ami talán fából vaskarikának, fogalmi önellentmondásnak tűnik, de a szerző(k), a történet és a közeg hármasságában mégiscsak értelmet kap.A Csárdáskirálynő közép-európai hungarikum.Más szóval: monarchikum.

vissza »

Támogatónk az Informatikai és Hírközlési Minisztérium      ---      DunaWeb Kft. 2004.